Angličtina pro děti

Angličtina a další jazyky pro děti

Play gives children a chance to practise what they are learning. Hra dává dětem šanci procvičit v praxi, co se učí. 

Jak naučit dítě cizí jazyk?

Nemusí to být vždy angličtina pro děti, se kterou se začíná, pravidla přirozeného osvojení dalšího jazyka platí pro všechny cizí jazyky. Obklopte děti jazykem, který se chtějí učit. Jedná-li se třeba o angličtinu pro děti, čtěte s dětmi anglické pohádky, poslouchejte písničky, hrajte si hry v angličtině.

Není potřeba dětem překládat, snažme se, aby význam slova pochopily a učily se anglicky jako se učily mluvit. Hodně dětí nyní vyžaduje pohádky na tabletu nebo v počítači, proč jim to na chvilku nedovolit a proč jim nepustit pohádky v angličtině.

A kdy s cizím jazykem začít?

Začít se může od narození, pokud sami jazyk dobře ovládáte. Od dvou až tří let je ideální chodit do kroužku s rodilým mluvčím, který si umí s dětmi hrát a oni se tak snaží lektora napodobovat a mluvit jako on.

U nás najdete kurzy angličtiny pro děti od předškolního věku až po starší žáky a mládež. Často k nám přijdou děti, co se několik let učí anglicky a neumí přirozeně mluvit. Snažíme se děti rozmluvit, ukázat jim, že cizí jazyk není nepřítel a nemusí se ho bát.

Jak to vypadá, když máte lektorku angličtiny v rodině

S cizím jazykem mohou děti začít opravdu od raného věku. A nemusí to být vždycky jen angličtina.

Stačí mít babičku lektorku angličtiny, která nenutí děti vyplňovat cvičení, ale chce, aby je angličtina bavila.

Co u nás najdete aneb (nejen) angličtina pro děti

Skupinové kurzy 

Chcete, aby děti mluvily anglicky? Nechte je učit se přirozeně bez “biflování” slovíček a gramatiky. Angličtina pro děti u nás začíná již v předškolním věku. A jak pěkně jim to jde. 

Výuka ve dvojici 

Ve dvou jde všechno líp, i učení se cizímu jazyku. Děti nejsou na angličtinu samy, nemusí se bát, mohou spolu nacvičovat mluvení v reálných situacích a hrát hry v angličtině, které jim pomohou zlepšit třeba angličtinu. 

Individuální výuka 

Individuální lekce jsou pro všechny děti, co potřebují lektora jen pro sebe. Pro nadané děti, pro klidné a ostýchavé, pro děti, co potřebují pomoci s cizím jazykem do školy. Výuka může být osobně i online.

Příprava na test 

Potřebuje se vaše dítě připravit na test, zkoušku nebo anglickou olympiádu? Domluvte si 1 nebo 2 lekce, na kterých se zaměříme na to, co je potřeba. Vysvětlíme, procvičíme a připravíme na test. 

Jaké jazyky učíme

Chci přihlásit své dítě 

Vyplňte přihlášku a přihlašte vaše dítě na kurz nebo individuální lekce. 

Máme se “učit” s dětmi cizí jazyk?

Otázka není, jestli se máte učit angličtinu nebo jiný jazyk s dětmi doma, ale jestli je to dobrý nápad. Proč ne, pokud (třeba) anglicky umíte dobře a chcete si s dětmi anglicky povídat, určitě to dětem jen pomůže. Ve školách je bohužel angličtina stále postavená na gramatice a slovíčkách, které se děti musí učit zpaměti. Ano, můžete je vyzkoušet, aby se připravily na test, ale asi nepovede k plynulé komunikaci v angličtině. Můžete s dětmi sledovat programy v angličtině, pro menší děti bych doporučila třeba Learning time with Timmy.

Pojďme se podívat na to, jak může angličtina pro děti vypadat doma. Co je dobré (ne)dělat.

Jak učit angličtinu doma 

Jak doma angličtinu neučit 

Přejít nahoru